Майнц 05 продължава да пише история с дузпи в Бундеслигата

Отборът на Майнц 05 се съвзе след две поредни поражения в Бундеслигата с изразителна победа с 4:0 над Арминия (Билефелд). Срещата от 26-ия кръг ще се запомни с факта, че за домакините бяха отсъдени цели три дузпи, като и трите бяха реализирани. Така бившият отбор на Тодор Неделев продължава с изключителната си серия да няма пропуснат наказателен удар в първенството от вече 9 години. От май 2013 г. досега “червените” спечелиха 36 дузпи и ги вкараха всичките.

Днес Майнц повече още в първата минута чрез Йонатан Буркарт. В 15-ата минута пък ВАР видя нарушение на правилата и не беше зачетено попадение за 2:0.

Времето на дузпите настъпи след почивката, като и трите бяха изпълнени от различни играчи. В 65-ата Муса Ниакате беше точен за 2:0, в 75-ата Буткарт реализира за 3:0, а след още четири Маркус Ингвартсен покачи на 4:0.

Домакините обаче остават далеч от евротурнирите, но пък не са и застрашени от изпадане. В същото време Арминия се свлече под чертата и вече е предпоследен.