Спартак (Плевен) победи Янтра (ПТ)

Спартак (Плевен) спечели с 3:0 срещу гостуващия му Янтра (Полски Тръмбеш) в среща от 22-ия кръг на Северозападна Трета лига. Успехът на домакините можеше и да е доста по-изразителен ако бяха прецизни в завършващата фаза на атаката. Лидерът в шампионата започна вихрено, като още в началните секунди можеше да открие головата си сметка, но Преслав Антонов стреля в аут вместо да подаде на Мариян Огнянов пред празната врата. Десетина минути по-късно Цветан Митев пък не вкара на празната врата. В 40-ата минута, Огнянов получи пас от фланга и даде тон за победата – 1:0. В средата на втората част Преслав Антонов удвои след подаване на съотборник. Четвърт час преди края Митев направи резултата класически след самостоятелен рейд, двойно подаване със съотборник и шут по диагонала. Още три пъти Антонов излезе очи в очи с Радослав Рашков, но не успя да го преодолее. Огнянов и Кристиян Иванов също направиха пропуски.

Спартак (Плевен): Янтра (ПТ) е компактен отбор