Осимен вдъхнови Наполи за ценен обрат

Отборът на Наполи осъществи обрат и постигна важен домакински успех с 2:1 над Удинезе в двубой от 30-ия кръг на Серия "А". Така „партенопеите“ записаха пета поредна победа срещу един от най-удобните си съперници през последните няколко години.

Гостите изненадващо поведоха в 22-ата минута, когато Жерард Деулофеу получи топката на границата на наказателното поле и с прецизен удар я прати в противниковата мрежа. До края на полувремето домакините потърсиха изравнителен гол, но не стигнаха до такъв. Въпреки това те излязоха пределно мотивирани след почивката и това си пролича. Така в 52-ата минута Виктор Осимен засече с глава центриране от пряк свободен удар и изравни резултата. В 63-ата минута Наполи проведе отлична атака, която завърши с ново попадение на Осимен за пълния обрат в мача.

В 70-ата минута нападателят се разписа за трети път, но в този случай беше отсъдена негова засада. Малко по-късно италианският национал Джовани Ди Лоренцо напусна терена с контузия след сблъсък с вратаря на Удинезе. В 82-ата минута Пабло Мари фаулира с високо вдигнат крак Пьотър Жиелински, заради което получи директен червен картон и остави фриуланите в намален състав. В добавеното време Осимен си изкара жълт картон, заради който ще пропусне сблъсъка с Аталанта в следващия кръг. При изпълнението на фала гостите поискаха дузпа за негова игра с ръка, но ВАР показа, че няма основания за това и така победата отиде при неаполитанците.

Наполи събра 63 точки в актива си и се изравни на върха в класирането с Милан, чийто мач с Каляри е тази вечер. Удинезе остана на 14-ата позиция с 30 пункта.