Царско село направи нов подвиг - спря и шампиона Лудогорец

Отборите на Царско село и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в среща от 24-ия кръг на efbet Лига. Лукас Мартинс (13) изведе домакините напред, а Оливие Вердон (56) възстанови равенството. Така "царете" поднесоха втора голяма изненада, след като седмица по-рано спряха и тима на ЦСКА - София, завършвайки наравно 0:0. Преди двубоя се очакваше разградчани да постигнат лесен успех и да направят поредна голяма крачка към защитата на титлата. Воденият от Анте Шимунджа тим имаше шест поредни успеха през пролетта, като един от тях беше за Купата на България - 5:0 над Монтана.

Във втората минута Пиерос Сотириу засече центриране от левия фланг на Спас Делев. Ударът на нападателя обаче беше неточен. В 13-ата минута Царско село изненада шампиона с гол на Лукас Мартинс. Айкуб Абу проби по левия фланг и центрира, а в наказателното поле Седрик Коломбо скочи и създаде суматоха в защитата на Лудогорец. Кълбото беше отклонено към Лукас Мартинс, който насочи добре удара си във вратата на Падт.

В 20-ата минута Сотириу отново стреля покрай вратата на домакините. В 29-ата минута Жан Карничник шутира, топката беше отклонена от Николай Николаев, но Хадим Ндиае внимаваше и боксира в корнер. След гола играчите на Царско село се прибраха в своята половина и изчакваха своя момент на контраатака.

18 Царско село - Лудогорец

В добавеното време на първата част Ндиае улови лесно слаб удар на Десподов. Втората част започна равностойно без сериозни голови положения пред двете врати. В 53-ата минута Реди Каса пробва директен изстрел от фаул, който премина покрай лявата греда.

В 56-ата минута Лудогорец стигна до изравнителния гол чрез Оливие Вердон. Бранителят засече с крак центриране на Кирил Десподов, а ударът му бе неспасяем за Хадим Ндиае, тъй като беше насочен точно под горната греда.

В 71-ата минута Копола можеше да си отбележи ефектен автогол с глава в своя опит да върне топката назад към Хадим Ндиае. Вратарят на Царско село внимаваше и проследи добре ситуацията. Две минути по-късно Лукас Мартин влезе в наказателното поле на шампионите, след което стреля, но в аут.

В 90-ата минута Сотириу остана под топката след центриране на Жан Карничник към втора греда. Нападателят стреля с глава, но в аут.

ЦАРСКО СЕЛО - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
1:0 Лукас Мартинс (13)
1:1 Оливие Вердон (56)

Стартови състави:

ЦАРСКО СЕЛО: 22. Хадим Ндиае, 7. Джереми Петрис, 8. Айкуб Абу, 10. Реди Каса, 15. Пиер Зебли, 16. Алесандро Копола, 19. Лукас Мартинс, 23. Седрик Коломбо, 44. Николай Николаев, 66. Давиде Витурини, 71. Пламен Крумов;

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 8. Клод Гонсалвеш, 11. Кирил Десподов, 19. Пиерос Сотириу, 21. Жан Карничник, 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 90. Спас Делев, 95. Каули Соуса;

Снимки: Борислав Цветанов