Гуардиола коментира битката за титлата и сблъсъка с Атлетико

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола сподели, че не е изненадан от факта, че битката за титлата в Премиър лийг става все по-оспорвана, след като Ливърпул се доближи само на точка зад шампионите. Испанецът се изказа ласкаво и за Атлетико Мадрид, който е следващият съперник на „гражданите“ в Шампионската лига.

"Атлетико премина през невероятно тежка група. След това бяха по-добри от Юнайтед в 180 минути. Първото полувреме в Мадрид бе фантастично. Освен това ние гостуваме в реванша, което прави ситуацията още по-сложна. Това обаче са най-добрите осем отбора в Европа, така че винаги е трудно.

Не мога да кажа, че не очаквах битката на върха да бъде толкова оспорвана. Загубихме точки в последно време, но играехме за победа във всеки мач. Срещу Тотнъм се борехме да не загубим, но с начина, по който се защитавахме в самия край, заслужихме загубата. Има 14-15 дни до подновяването на първенството. Остават девет мача. Страхотно предизвикателство.

Знам колко трудно ще бъде гостуването на Саутхамптън. Вярвам обаче много на своите играчи. През всичките тези шест години играем всеки мач все едно е последния в нашите животи", заяви Гуардиола на днешната си пресконференция.