ЛАСК обърна Славия (Прага), но отпадна

Чешкият Славия (Прага) продължава в 1/4-финалите на Лигата на конференциите, въпреки загубата с 3:4 от австрийския ЛАСК (Линц) в реванша от 1/8-финалите.

Успехът с 4:1 в първия мач се оказа достатъчен за чехите да си осигурят трети европейски четвъртфинал в последните четири сезона.

След загубата с 1:4 в Прага задачата пред ЛАСК изглеждаше трудна за решаване, но въпреки франатичната подкрепа на своята публика австрийците си създадоха още неприятности.

Питър Олайинка откри за Славия в 24-ата минута. Домакините върнаха равенството чрез Филип Визингер в 36-ата. Само минута по-късно Александер Ба отново изведе Славия напред.

Резултатът се запази до паузата, а след почивката настъпи истинско голово шоу.

Ира Сор изведе Славия напред в 62-ата минута, но играчите на ЛАСК не се предадоха. С попадения на Филип Визингер (76), Андреас Грюбер (87) и Александер Шмид (89) домакините стигнаха до пълен обрат, но отпаднаха от надпреварата.