Тами Ейбрахам отново спаси Рома, гол в последната минута класира "вълците" напред

Рома се класира за 1/4-финалите на Лигата на конференциите, но това далеч не се случи по най-гладкия начин. "Вълците" завършиха 1:1 с Витес в реванша от осминафиналите на "Олимпико" в Рим и елиминираха нидерландския си съперник благодарение на победата си с 1:0 в първия мач в Арнем.

В реванша Рома игра по-скоро плахо и внимателно през първото полувреме. Така се стигна до 62-ата минута, когато германският ляв бек на гостите Максимилиан Витек сътвори един от головете на сезона в европейските турнири. Витек намери топката по изумителен начин с левия крак от въздуха и въпреки немалката дистанция до втарата на Рома, топката бе насочена с такава сила и толкова прецизно, че стражът Руи Патрисио бе безпомощен - 1:0 за Витес.

Този гол вкара мача в съвсем нова посока и "вълците" на Жозе Моуриньо вече трябваше да търсят доста по-активно отбелязването на гол. Двубоят вървеше към продължения, когато в 90-ата минута английският нападател Тами Ейбрахам, както неведнъж през сезона, отново спаси "джалоросите". След дълъг пас към включилия се в атаката на домакините отдясно нидерландски бек Рик Карсдорп, "деветката" на Рома се оказа на правилното място в точния момент и почти от голлинията насочи топката в противниковата врата.

Така Рома успя да хване "последния влак" и все пак се класира за следващата фаза на турнира, въпреки че не го стори по най-убедителния начин.