Ливърпул спря серията на Арсенал и вече е само на точка от върха

Ливърпул спечели гостуването си на Арсенал с 2:0 в мач от 27-ия кръг на Премиър лийг и намали своето изоставане си от лидера и шампион само на една точка при равен брой мачове. Попаденията за “червените”, които в днешната вечер бяха в жълто, бяха дело на Диого Жота (54’) и Роберто Фирмино (62’).

Гостите имаха отлично възможност да открият резултата още във втората минута, когато Вирджил ван Дайк стреля много опасно след корнер, но Аарън Рамсдейл блокира удара.

Домакините усилиха своя натиск в следващите минути. Те достигнаха опасно положение в 15-ата минута, когато Мартинели се освободи отлично на лявото крило, напредна и подаде успоредно в наказателното поле, но там Лаказет закъсня и бе изпреварен.

До края на полувремето двата тима се съсредоточиха в голяма битка в средата на терена, а инициативата бе по-скоро на страната на домакините. Техните атаки обаче губеха своята острота около наказателното поле, където често грешаха или бяха надигравани от бранителите на мърсисайдци.

Футболистите на Юрген Клоп започнаха вихрено второто полувреме и успяха да отбележат попадение със самото изпълнение на корнер. Жота се върна в по-задни позиции и изтегли един от бранинтелите със себе си, а Джордан Хендерсън подаде в свободната зона към Садио Мане, който се разписа. Попадението обаче бе отменено поради засада.

Наколко минути след това Габриел Мартинели проби много добре на левия фланг и пусна успоредно подаване в наказателното поле, но то бе изчистено от бранителите в жълти спортни екипи. Минута след това Тиаго сгреши много грубо при опит да върне назад и топката се оказа в краката именно на Мартинели, но Алисон излезе и блокира нападателя.

Ливърпул откри резултата в 54-ата минута, когато Тиаго Алкантара изведе по перфектен начин Диого Жота, който бе влязъл в зоната на Мане, и той с отличен удар в близкия ъгъл се разписа за 1:0.

В следващите минути гостите вдигнаха оборотите и създаде суматоха в наказателното поле на домакините, които със сетни усилия успяха да изчистят. Това обаче не се случи в 62-ата минута, когато нов пробив отляво доведе до успоредно подаване и влезлия именно на мястото на Жота - Роберто Фирмито от близко разстояние промуши топката отново зад стража на домакините за 2:0.

След второто попадение в двубоя играчите на Юрген Клоп поеха контрола върху двубоя и не оставяха много шансове на своите домакини да създават нещо по-интересно с топка в крака.

“Артилеристите” все пак имаха възможност да намалят своето изоставане в 88-ата минута, но Габриел Мартинели прати топката покрай вратата от изгодна позиция в наказателното поле.

С тази победа Ливърпул събра 69 точки и е само на една от водача в класирането Манчестър Сити при равен брой мачове - по 29 до момента. Това бе и девета поредна победа за гостите. От своя страна Арсенал прекъсна своята серия от пет поредни победи, но продължава да заема четвъртото място в класирането с 51 точки от 27 мача.