Андреа Христов и Козенца изпуснаха лидера в Серия "Б"

Андреа Христов игра цял мач за Козенца при домакинското равенство срещу Лече в 30-ия кръг на Серия "Б". Бившият защитник на Славия и съотборниците му бяха близо до победа срещу водача в класирането, но двубоят завърши 2:2 след гол дълбоко в добавеното време на Алекси Блан.

Лече поведе още във 2-ата минута с попадение на Масимо Кода, който пропусна дузпа малко по-късно. В края на първата част ветеранът Хоакин Ларивей изравни, а в 52-ата минута Винченцо Милико изведе Козенца напред. Домакините обаче не успяха да задържат преднината си и остават на 17-о място с 24 точки. Лече пък се изравни на върха в таблицата с Пиза, но има и мач повече.

Андрей Гълъбинов не беше в групата на Реджина при нулевото равенство като гост на Читадела. Това беше трети пореден мач без победа за тима от Реджо Калабрия, който заема 11-а позиция в подреждането и намали шансовете си за участие в плейофите за промоция в Серия "А".

Валентин Антов отново не игра за Монца, а отборът му разгроми с 3:0 Александрия и излезе на трета позиция с 54 точки - само една по-малко от Лече и Пиза. Монца поведе с автогол на Матео Ди Дженаро в 41-ата минута, а през второто полувреме точни за гостите бяха Патрик Чурия и Криастиан Гюткяер.

В дербито на кръга Бреша и Беневенто направиха 2:2. Домакините на два пъти повеждаха, но Беневенто стигна до точката, въпреки че почти цяло второ полувреме игра с човек по-малко. По този начин Бреша пропусна да се изравни с лидерите и дели четвъртото място с Кремонезе.