Бодьо Глимт вече е в серия от 30 поредни мача без загуба

Норвежката сензация Бодьо Глимт твори история, след като победи АЗ Алкмаар (Нидерландия) с 2:1 в първия осминафинален мач от турнира Лигата на Конференциите. Отборът, който се намира близо до Полярния кръг, не е побеждаван от 5 август 2021 година, когато пада с 1:2 при гостуването на косовския Прищина. В реванша норвежците бият с 2:0 и започват знаменития си рейд от 30 мача без поражение, който може да продължи в четвъртък. В тези 30 мача имат 21 победи и 9 равенства, а част от поредицата са тежкото поражение, което нанесоха на Рома и Жозе Моуриньо с 6:1, класирането за елиминациите в Лига Европа и отново спечелената шампионска титла на Норвегия.

Серията е рекордна за момента в Европа, но може да се увеличи, тъй като в рамките на няколко дни им предстоят нови препятствия. Бодьо Глимт гостува в четвъртък в Нидерландия за реванша с АЗ Алкмаар, а четири дни по-късно играе с Лилестрьом на четвъртфинал за Купата на Норвегия.

Реално лятото на 2021-ва година беше най-трудното време за отбора, който имаше желание да опита влизане в Шампионската лига, но беше елиминиран от Легия (Варшава), който ги би два пъти – 2:0 и 3:2. През сезон 2020 поставиха рекорд по спечелени точки в местното първенство – 81 от 90 възможни и 103 вкарани гола в 30 мача.

"Не знам докъде ще стигнем. Но колкото по-напред, разбира се, че е по-добре. Две са важните неща – на първо място, момчетата се забавляват. И на второ – взехме нови хора, надявам се на тяхната бърза адаптация, за да няма сътресения“, коментира треньорът Шетил Кнутсен преди визитата в четвъртък в Нидерландия.