Илия Груев измъчи Борусия (Дортмунд)

Борусия (Дортмунд) хвърли много усилия и успя да стигне до домакински успех с 1:0 срещу Арминия (Билефелд) в среща от 26-ия кръг на Бундеслигата. Така разликата с лидера Байерн (Мюнхен) беше съкратена до 7 точки, а “жълто-черните” са с един мач по-малко. Мариус Волф реализира единствения гол в 21-вата минута.

Срещата на “Сигнал Идуна Парк” беше по-специална за българския футбол, защото в този двубой начело на гостуващия тим беше Илия Груев. Българинът е помощник-треньор в Арминия, но се наложи днес да води отбора, защото наставникът Франк Крамер е с коронавирус. Отделно шестима играчи на състава от Билефелд бяха аут заради COVID-19.

Под ръководството на Груев тимът се представи добре и имаше няколко възможности за гол, но в крайна сметка не успя да реализира и остава точно над опасната зона.

Доста кадрови проблеми имаше и в редиците на Борусия, но пък този път вестфалци се раздадоха. Нападателят Донийл Мален удари две греди, а веднъж ВАР доведе до отмяната на отсъдена дузпа.

През второто полувреме в игра за Дортмунд се завърна Ерлинг Холанд, който заради травма не беше играл от 22 януари насам.