Спортика удари Риал

Спортика (Благоевград) победи с 2:0 Риал (Ковачевци) в среща от 13-ия кръг на женското футболно първенство. С две попадения се отлични основната реализаторка на домакините Василена Стефанова, която донесе трите точки на своя отбор.

Момичетата от Спортика влязоха по-добре в мача и сравнително бързо зарадваха домакинската публика. В 12-ата минута Алисия Велинова от тима на Риал залъга добре две противникови нападателки, но след това сгреши с подаването към центъра. Спортика разгърна моментална контраатака, която завърши с точен удар на Василена Стефанова в далечния ъгъл - 1:0 за момичетата на Радослав Креснички!

След двайсет минути Спортика удвои резултата. Моника Балиова изведе на голова позиция Василена Стефанова, която нахлу в наказателното поле на Риал и стреля покрай вратарката Ванеса Викторова - 2:0 за домакинския отбор и втори гол за Стефанова в срещата.

След почивката зрителите не видяха повече попадения, макар да имаше опасни слизания към двете врати. В един от случаите топката кацна върху напречната греда на рамката на гостуващия състав, но гол така и не падна. Така трите точки остана за момичетата от Спортика.

Спортика (Благоевград) 2:0 Риал (Ковачевци)

1:0 Василена Стефанова (12)
2:0 Василена Стефанова (32)

Стартовите състави:

Спортика: 12. Милена Караколева, 4. Ивана Чалъкова, 2. Елена Каменова, 8. Мария Кърцелска, 7. Моника Балиова, 9. Петя Манова, 19. Ивана Тодорова, 16. Ана Церовска, 6. Лилия Бирова, 22. Василена Стефанова, 14. Вени Дона Сърбинска.

Риал: 1. Ванеса Викторова, 31. Алисия Велинова, 17. Виктория Върбанова, 88. Гергана Бонева, 6. Десислава Хаджиева, 7. Преслава Йорданова, 11. Петя Петрова, 14. Деа Попов, 15. Анита Чуросинова, 20. Стефани Величкова, 16. Рая Николова.