Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Загуби за Христов и Гълъбинов в Италия

Българският защитник Андреа Христов изигра цял мач за Козенца, но тимът му загуби с 0:2 като гост от Тернана в мач от 29-ия кръг на италианската Серия “Б”. Козенца игра около час с човек повече, тъй като в 32-ата минута червен картон получи Марино Дефенди от Тернана. Тове се случи при резултат 1:0, а само 9 минути по-късно Алфредо Донарума реализира второто попадение за Тернана. Автор на първия гол бе Илиас Куцупиас в 27-ата минута.

Поражение претърпя и друг българин, изявяващ се във втора италианска дивизия - Андрей Гълъбинов. Опитният нападател така и не се появи в игра за Реджина при загубата с 0:1 у дома от Перуджа. Гълъбинов остана през цялото време на скамейката на резервите, а гостите излъгаха съперника си с гол на Салваторе Бураи във втората минута на добавеното време.

Козенца заема 17-о място в класирането (от 20 отбора) с 23 точки. Реджина пък е на 11-о място с 39 точки. Лидер продължава да е Лече, като бившият тим на Валери Божинов е с 54 точки, след като днес завърши 1:1 при домакинството си на Бреша в сблъсък в челото на подреждането. Кремонезе е втори с 53 точки, а Бреша е на трета позиция с 52 точки.

Снимка: Football24/7 / Twitter