Африканският легион доближи Славия (Прага) до следващия кръг

Шампионът на Чехия Славия (Прага) взе отлична преднина от 4:1 срещу ЛАСК (Линц) в първия двубой от 1/8-финалите в Лигата на конференциите и е почти сигурен участник в следващия кръг. Всичките попадения за домакините бяха реализирани от африкански футболисти, а отделно тимът удари и две греди.

ЛАСК е сред изненадите в турнира, тъй като спечели най-много точки в груповата фаза - 16. Славия пък стигна дотук като втори в своята група. На терена в Прага обаче се видя, че разликата е голяма.

Неудържимият този сезон нигериец Ира Колинс Сор прониза австрийците още в 3-ата минута, а в 29-ата направи 2:0, след като излезе сам срещу вратаря.

В 67-ата Хюсеин Балич намали с далечен шут и австрийците повярваха, че могат да си тръгнат с добър резултат.

В последните минути обаче играчите на Славия нанесоха двоен удар. Другият нигериец и капитан - Питър Олайинка, реализира за 3:1 в 83-ата минута, а след още две точен беше и котдивоарецът Ибрахим Траоре.

Реваншът в Санкт Пьолтен е след седмица.