Партизан повежда на два пъти, но Фейенорд гледа към реванша спокойно

Фейенорд взе комфортна преднина и направи голяма крачка към класирането си в следващата фаза, след като победи с 5:2 в гостуването си на Партизан (Белград) в първи мач от 1/8-финалната фаза на Лигата на конференциите.

Домакините на два пъти успяха да поведат в двубоя чрез Бибрас Натхо (13’) и Неманя Йович (46’), но гостите изтръгнаха победата с попадения на Йенс Тоорнстра (20’, 77’), Сирил Десерс (52’), Лутсхарел Геертрюда (64’) и Луис Синистера (71’).

Западните ни съседи взеха ранна преднина в двубоя още в 13-ата минута, когато Куинси Менинг слаломира около отбраната на гостите, след което “чукна” към Бибрас Натхо и той с плътен удар откри резултата за 1:0.

Нидерландският гранд изравни резултата в 19-ата минута, когато отлично взаимодействие в наказателното поле прати топката в краката на Йенс Тоорстра, който с коварен ъгъл изравни за 1:1.

Играчите на Арне Слот направиха пълен обрат няколко минути преди края на първото полувреме, но попадението бе отменено поради засада.

Резервата Неманя Йович даде нова преднина на Партизан само 45 секунди след началото на второто полувреме, когато лошо изчистване прати топката на крака му е той с мощен удар я изпрати зад Джъстин Бийлоу.

Футболистите на Фейенорд обаче нямаха намерение да се отказват и отново възстановиха равенството само четири минути по-късно чрез Сирил Десерс. Нидерландсите поведоха за пръв път в срещата в 64-ата минута, когато десният бек на тима Лутсхарел Геертрюда, който се възползва от прекрасна игра на Луис Синистера на лявото крило и отличния му пас в наказателното поле.

Те отбелязаха четвърто попадение именно чрез Синистера около пет минути по-късно, когато колумбиецът стреля по прекрасен начин извън наказателното поле за 4:2. В 77-ата минута гостите достигнаха и до пето попадение, когато Сирил Десерс пое добре едно подаване, влезе в наказателното поле и подаде технично към голмайстора на първото попадение за тима Йенс Тоорнстра и той се разписа за втори път в двубоя за 5:2.

Така играчите на Арне Слот ще очакват доста спокойно реванша между двата тима след седмица в Ротердам.