Очаквайте от 10:00 часа: Турнир на талантите U14 : Зона Велико Търново - Зона Благоевград

Шокиращите новини не повлияха на Челси срещу последния

Челси записа четвърта поредна победа в Премиър лийг, след като надделя с 3:1 над отбора на Норич, който се намира на последно място във временното класиране. Лондончани стартираха силно в този тежък за клуба ден, в който британското правителство запорира цялата собственост на Роман Абрамович, което за момента стопира и намеренията на руснака да продаде клуба. Още до 14-ата минута "сините" водеха с два гола, реализирани от Трево Чалоба (3') и Мейсън Маунт (14'). След почивката Норич заигра доста по-добре и намали резултата след точно изпълнена дузпа от Теему Пуки (69'). До края имаше нервни моменти за лондончани, но в 90-ата минута те стигнаха до трети гол, реализиран от намиращия се в прекрасна форма Кай Хавертц.

Томас Тухел бе направил четири промени в сравнение с победата над Бърнли. Андреас Кристенсен, Сесар Аспиликуета, Матео Ковачич и Тимо Вернер започнаха. Ромелу Лукаку отново остана на пейката за началото и се появи в игра едва пет минути преди края.

Дийн Смит предприе също четири корекции от двубоя с Брентфорд през уикенда. Кристоф Цимерман, Озан Кабак, Макс Аарънс и Пиер Леес-Мелу стартираха за домакините.

Играчите на Челси искаха от самото начало да покажат, че новините около клуба няма да повлияят на представянето им на терена. Още в третата минута гостите излязоха напред в резултата, след като Трево Чалоба засече с глава на близката греда центриране на Маунт от корнер. В следващите минути стражът на Норич Тим Крул спаси два опасни удара на Хавертц. Вторият гол обаче не се забави. В 14-тата минута Хавертц надбяга Цимерман, след което намери Маунт, който с първото си докосване се освободи от Кабак, след което стреля мощно от 11 метра за 0:2.

До почивката още няколко корнера пред вратата на Крул носеха сериозни опасности за домакините. В 38-ата минута пък удар на Ковачич от границата на наказателното поле срещна гредата.

Норич показа далеч по-добро лице през второто полувреме. "Канарчетата" не само изравниха играта, но с влизането на Рашица започнаха да атакуват доста по-опасно. Това даде резултат и домакините намалиха резултата в 69-ата минута, когато Теему Пуки бе точен от дузпа. Тя бе отсъдена след намесата на ВАР заради игра с ръка на Чалоба в наказателното поле.

След няколко нервни мига Тухел включи в игра Лукаку и Канте. Това се случи в 85-ата минута. Белгиецът веднага пропусна една възможност, а в 90-ата минута Канте асистира на Хавертц, който със страхотен удар в горния ъгъл оформи крайния резултат.

Снимки: Imago