100 години ски спорт в България

Кабов с гол и пропусната дузпа срещу Добруджа при издънка на Септември

Отборите на Добруджа и Септември (София) не успяха да се победят в мач от 26-ия кръг на Втора лига, който завърши 1:1. На стадион “Дружба” в Добрич гостите могат повече да съжаляват, че не взеха трите точки, тъй като при резултат 0:0 Атанас Кабов пропусна дузпа. Това се случи в 71-ата минута, когато изстрелът му се отби в гредата. Две минути по-късно Андриан Димитров надбяга защитата на столичани и прати топката в мрежата на Димитър Шейтанов. Буквално 120 секунди по-късно Кабов се реваншира за пропуска от бялата точка, като изравни с глава.

Тимът на Септември пристигна в Добрич с амбицията за трите точки и първите десет минути отборът стартира силно, като пропусна три положения, но постепенно домакините изравниха играта.

Втората част играта отново бе равностойна, но в 71-ата минута септемврийци получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Ивайло Лазаров, който бе пропуснат от Кабов. Последва бърза размяна на голове, а в оставащите 15 минути и двата тима търсеха победата, но без да бъдат създадени чисти положения.

Септември остана на пето място с 44 точки, докато Добруджа е на 17-то място с 22 точки.