Миньор (Перник) сгъна Созопол и настигна Хебър

Миньор (Перник) победи с 3:0 Созопол и прибра важни три точки в борбата за топ 3 във Втора лига. Отборът на Христо Янев имаше превъзходство почти през цялото време и закономерно се поздрави с чудесния успех. С два гола за "чуковете" се отличи централният нападател Методи Костов - Джек.

18 Миньор (Перник) - Созопол

Той откри резултата с удар от дистанция в 18-ата минута, а в средата на първото полувреме удвои след центриране от корнер отдясно. В последните минути на мача Запро Динев оформи крайния резултат.

Крилото от Петрич порази мрежата с изстрел по тревата от границата на наказателното поле - 3:0 за миньорите, които събират 48 точки, с колкото разполага и Хебър (Пазарджик). Малко по-рано хората на Николай Митов загубиха у дома от Монтана, което дойде добре дошло за тима на Янев.