Славия тресна Локо (Сф) - Кирилов с три асистенции, бивши левскари с дебютни голове

Славия надделя с 3:0 над Локомотив (София) в Малкото столично дерби. Футболистите на Златомир Загорчич изригнаха през второто полувреме, когато паднаха и трите попадения в мрежата на гостите. Капитанът на "белите" Радослав Кирилов записа отличен мач, в който регистрира три асистенции. Головете вкараха Тони Тасев, Борислав Цонев и Мартин Петков, като за последните двама това бяха дебютни попадения с белия екип. Трябва да кажем, че в средата на второто полувреме, при 0:0, реферът Владимир Вълков показа много спорен втори жълт картон на Божидар Кацаров, което остави "железничарите" с човек по-малко на игрището.

С победата Славия застава твърдо на шеста позиция във временното класиране на efbet Лига, като хората на Заги са с актив от 32 точки. По-рано през деня Берое загуби гостуването си на Арда (Кърджали), което остави тима на Петър Хубчев на три пункта зад най-стария столичен отбор.

Мачът започна в бавно темпо на калния терен, като първата сериозна опасност се откри пред Йон Бакеро след четвърт час игра. Испанецът посрещна центриране отдясно, но топката премина покрай вратата на Александър Любенов. Малко след това стражът на "железничарите" можеше да сгреши при опит да финтира сина на Хосе Мари Бакеро, но в крайна сметка опасността за мрежата на Любенов се размина. В последните секунди на първата част Георги Вълчев пробва мерника си от воле, но топката премина високо над целта.

26 Славия - Локомотив (София)

В средата на второто полувреме полузащитникът на Локомотив Божидар Кацаров получи много спорен втори жълт картон, показан му от главния съдия Владимир Вълков за падане в центъра на игрището на Людовик Соарес от "белите". Повторенията показаха, че Кацаров играе първи с топката, но така или иначе Вълков му посочи пътя към съблекалнята.

В 70-ата минута Славия поведе в резултата! Националът Радослав Кирилов направи отличен рейд отляво, намери Тони Тасев около границата на вратарското поле и крилото прати топката в мрежата - 1:0 за домакините!

В 88-ата минута Кирилов отново показа класа. Капитанът на "белите" проби към наказателното поле на "железничарите" и пусна красив пас за Борислав Цонев, който пък търкулна топката покрай вратаря на Локомотив - 2:0 за Славия и първи гол за бившата звезда на Левски с фланелката на тима от "Овча купел".

След две минути Радослав Кирилов записа хеттрик от асистенции, като този път той намери на голова позиция друго ново попълнение в тима на славистите - Мартин Петков. Бившият нападател на Левски порази мрежата и също, както Цонев, реализира първи гол за "белите".

До края срещата се доиграваше, като футболистите на Локомотив нямаха с какво да отговорят на домакините. В един момент Кирилов нахлу отново опасно в пеналтерията на "червено-черните", но националът не успя да увенчае добрата си игра с попадение.

Славия 3:0 Локомотив (Сф)

1:0 Тони Тасев (70)
2:0 Борислав Цонев (88)
3:0 Мартин Петков (90)

Стартовите състави:

Славия: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 37. Керчев, 4. Соарес, 77. Вълчев, 17. Дост, 73. Минчев, 10. Кирилов, 11. Добрев, 7. Бакеро.

Локомотив: 24. Любенов, 13. Рапосо, 5. Кацикас, 6. Крачунов, 4. Орачев, 22. Семерджиев, 44. Кацаров, 58. Октавио, 45. Митков, 14. Малембана, 93. Пинсон.

Снимки: Борислав Цветанов