Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

ЦСКА (Москва) пречупи десетима от Нижний Новогород с гол дълбоко в добавеното време

ЦСКА (Москва) победи с минималното 1:0 Нижний Новогород в домакинството си от 20-ия кръг на руската Премиер лига. "Армейците" стигнаха до успеха с доста усилия чак в добавеното време на мача, въпреки че играха с човек повече от 42-ата минута, когато Акош Кечкеш от състава на гостите бе изгонен с директен червен картон.

Играчите на Нижний Новогород обаче се бориха мъжки и бяха на косъм да си тръгнат с ценна точка от руската столица. Съдията обаче пусна доста дълго продължение на двубоя и в 6-ата минута на добавеното време домакините стигнаха до успеха. Победният гол отбеляза Юсуф Язъджъ. Турчинът се ориентира добре при една дълга топка, която бе свалена от негов съотборник в краката му и той от малък ъгъл успя да я промуши във вратата за 1:0.

С тази победа ЦСКА се изкачи до 3-ото място във временното класиране с 36 точки. Нижний Новогород остава на 10-ата позиция с 22 точки в актива си.