Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2

Дубълът на Спартак (Варна) отнесе Ботев (НП)

Вторият отбор на Спартак разгроми Ботев (Нови пазар) със 7:0 във Варна. Двубоят е от 15-ия кръг на Североизточната Трета лига. Това е най-изразителния успех за селекцията на Димитър Трендафилов в първенството. Севастиян Георгиев откри резултата, десетина минути след началния съдийски сигнал. 120 секунди преди почивката, капитана на гостите Йордан Миленов спря с ръка влизащата в мрежата топка. Съдията му вдигна червен картон, отсъди дузпа, която Янаки Смирнов вкара. Непосредствено преди последния сигнал за полувремето Александър Янчев реализира с глава трети гол. Случилото се в тези секунди сломи окончателно отбора от Нови пазар. 10-членния им състав въобще не успя да се противопостави през второто полувреме. Със започването му Симеон Иванов направи 4:0. После за 120 секунди последователно се разписаха Севастиян Георгиев и Александър Александров. Голеадата завърши Смирнов с попадение от фаул.

Димитър Трендафилов: Да повторим силната игра от мача с Лудогорец III