ВАР помогна на Черно море да избегне загуба от Пирин (Благоевград) на “Тича”

Черно море и Пирин (Благоевград) не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1. Двубоят бе част от 22-ия кръг на efbet Лига и се проведе на стадион “Тича” във Варна. Домакините бяха със сигурност по-активните по терена и контролираха топката, но не успяха да реализират повечето от положенията, които създадоха. Иван Тасев даде изненадваща преднина на гостите (50’), а Евгений Сердюк изравни (70’). Попадението на “моряците” бе първоначално отменено заради засада, но след близо 6 минути преглеждане чрез ВАР в крайна сметка бе признато. В средата на първата част Стилиян Николов се разписа за “орлетата”, но попадението му бе отменено.

Преди началото на срещата Илиан Илиев получи наградата си за най-добър треньор за 2021 година.

Илиан Илиев получи приза си за треньор №1 за изминалата година

Срещата започна с лек натиска на домакините, като в 5-ата минута Цветомир Панов проби добре отляво, навлезе навътре към наказателното поле и с хубав диагонален шут намери вратата на Янко Георгиев. Вратарят на Пирин обаче успя да избие. В 11-ата минута Пабло Гарсия можеше да вкара след корнер, но топката не попадна във вратата на гостите, след като защитник успя да избие.

В 22-ата минута можеше да се стигне до хубав гол, след като Валислав Василев центрира меко към Даниел Димов, който дебнеше около точката за изпълнение на дузпа. Капитанът на “моряците” опита атрактивно да завърши със странична ножица, но не успя да намери добре топката и не затрудни Георгиев. Малко по-късно Сердюк стреля от малък ъгъл, но отново стражът на Пирин бе на място.

В 26-ата минута с първото си положение Пирин стигна до гол. След изпълнение на пряк свободен удар Стилиян Николов си вдигна топката и с глава вкара от близка дистанция. Веднага след попадението обаче страничният съдия отсъди засада, а след това последва и дълго проверяване на ситуацията от ВАР. В крайна сметка обаче попадението бе отменено.

До края на полувреме Черно море продължи с натиска си, но не успя да застраши сериозно вратата на гостите. Така двата тима се оттеглиха при резултат 0:0 на почивката.

Черно море контролираше повече топката и в началните минути на втората част, но Пирин бе отборът, който удари пръв, противно на очакванията. В 50-ата минута бърза атака на “орлетата” завърши с гол. Станислав Костов пусна хубав пас, с който разкъса защитата на “моряците”, и намери Иван Колев. Полузащитникът на благоевградчани остана сам срещу вратаря Иван Дюлгеров и с елегантен удар по земя прокара топката във вратата на домакините.

“Моряците” опитаха да отговорят моментално. Виктор Попов центрира добре към Курьор, който стреля хубаво с глава, но Янко Георгиев се отличи с добро спасяване. Малко по-късно Мези Сула също шутира, но отново стражът улови.

В 70-ата минута грешка в отбраната на Пирин позволи на Сула да засече отбита топка и да подаде към Евгений Сердюк, който от близка дистанция вкара за 1:1. Страничният рефер обаче бе вдигнал флага за засада и така първоначално попадението не бе прието. Последва близо 6-минутно разглеждане на положението от ВАР след което в крайна сметка голът бе признат и "моряците" успяха да изравнят.

До края на срещата Черно море взе инициативата и натисна много своя съперник, но така и не намери път към пълния обрат. Така двата тима не успяха да се победят и си поделиха по една точка.

С този резултат варненци излизат трети в класирането, но с риск да бъдат изместени от тази позиция от Ботев. “Моряците” имат в актива си 36 точки. Пирин от своя страна записва пореден мач без загуба от началото на пролетния дял и събира 23 пункта, заемайки 10-ото място.

ЧЕРНО МОРЕ 1:1 ПИРИН
0:1 Иван Тасев (50)
1:1 Евгений Сердюк (70)

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов, 23. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 19. Матиас Курьор, 9. Евгений Сердюк, 10. Велислав Василев

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 26. Иван Тасев, 31. Красимир Станоев, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 17. Спас Георгиев, 29. Станислав Костов, 14. Стилиян Николов, 45. Христофор Хубчев, 6. Юлиян Попев

Снимка: bulphoto.com