Славия е последният полуфиналист за Купата на България

Отборът на Славия се класира за полуфиналите на Купата на България. "Белите" обърнаха Берое до 2:1 и така намериха място сред най-добрите четири тима в надпреварата. За тази фаза на турнира вече се класираха ЦСКА - София, Лудогорец и Левски. Така на утрешния жребий се очертават много вълнуващи сблъсъци за място на финала.

Домакините бяха по-активният тим в голяма част от срещата и заслужено стигнаха до успеха, макар и трудно. Старозагорци не успяха да задържат аванса си, след като бяха повели в резултата. "Белите" показаха повече концентрация в най-важните моменти и успяха да грабнат важната победа.

34 Славия - Берое

Началото на двубоя бе равностойно, като и пред двете врати имаше по няколко опасни атаки, но до чисти положения не се стигна.

В средата на полувремето попадение на "белите" бе отменено. Далечен удар не бе посрещнат добре от Генадий Ганев и Йон Бакеро подаде към Георги Вълчев, който довкара топката на празна врата. Страничният съдия обаче вдигна флага си за засада, което бе потвърдено от ВАР.

В 37-ата минута Берое откри резултата. Стив Фуртадо отправи отличен удар по диагонал, който изненада Светослав Вуцов и това означаваше 1:0 в полза на гостите.

В 41-ата минута Славия изравни. Отнета топка при една атака на Берое и последва дълъг пас на Мартин Керчев към Тони Тасев, който се озова сам срещу вратаря и успя да преодолее Ганев.

В 57-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. При едно центриране на Радослав Кирилов топката се отклони в ръката на Сиам Бен Юсеф. След преглед от ВАР реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Кирилов и даде преднина на тима си.

В следващите минути Славия контролираше събитията на терена и се стремеше да не допуска положения пред Вуцов. Единствената опасност пред вратата на "белите" бе един избит удар от вратаря и последвала добавка на Алиун Фал, който обаче не успя да насочи добре топката и стражът отново се намеси, за да избие крак.

В края на мача Берое опита да наложи натиск, който да донесе ново изравняване и така да се вкара мача в продължения, но дори и дългото седем минути продължение на помогна. Така Славия се поздрави с победата и продължаване напред.