Шампионът Хебър с 16-а победа от 16 мача 🏐

Шампионът на България Хебър (Пазарджик) продължава непобеден в първенството при мъжете - Супер Волей. Воденият от Камило Плачи тим надигра категорично Локомотив (Пловдив) с 3:0 (25:13, 25:21, 25:18) в среща от 17-и кръг на шампионата, изиграна в зала "Васил Левски".

"Тигрите" играха с втория си състав, като титулярите Виктор Йосифов, Теодор Салпаров, Якопо Масари и Тодор Алексиев получиха почивка. Старши треньорът Камило Плачи даде възможност за изява на състезателите, които вземат по-малко участие в двубоите, като използва дългата скамейка за максимална ротация на състава.

Волейболистите от Пазарджик нямаха особени затруднения с противника, като единствено във втората част допуснаха пловдивчани за кратко да вземат инициативата.

Пазарджиклии са безапелационен лидер с 47 точки (16 победи), Локо е 13-и с 9 точки (3 победи, 13 загуби).

Двата отбора бяха равностойни отначало, след което бяха напълно доминиращи. Във втория гейм Локо взе водачеството, но след средата атаката и началният удар на "тигрите" бяха ключови и се наложиха над съперника.

Хебърци бяха по-добрият отбор и в третия гейм, като не допуснаха да бъдат преодолени. Така шампионите се поздравиха с чиста победа.

Най-резултатен бе Пламен Шекерджиев с 13 точки (3 блокади), с 12 точки завърши Николай Къртев (4 блокади). 10 точки добави Мартин Симеонов (1 ас). За съперника Димитър Божилов приключи с 9 точки (1 ас, 2 блокади).