Вутов нямаше много време, за да помогне от пейката на Мезьокьовешд-Жори

Отборът на Мезьокьовешд-Жори допусна загуба с 1:3 като гост на Уйпещ. Срещата бе от 22-ия кръг на първенството на Унгария. Българският нападател на гостите Антонио Вутов влезе на терена в 86-ата минута и нямаше много време да промени нещо в мача.

Буду Зивзивадзе отбеляза първите два гола за Уйпещ в 35-ата и 53-ата минута, а третото попадение бе на сметката на Мирослав Биелош в 85-ата минута. Домакините можеха да спечелят и по-убедително, но Гиорги Беридзе пропусна дузпа в 66-ата минута.

Голът за Мезьокьовешд-Жори бе дело на Тамаш Чери от дузпа в 45-ата минута.

Тази загуба остави Мезьокьовешд-Жори на 8-ото място в класирането с 27 точки. Уйпещ е 20-и с 24 точки. Водач е Ференцварош с 43 точки.