Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0 /Почивка/

Уест Хам спечели битката за Европа

Уест Хам победи Уулвърхамптън с 1:0 в сблъсък между два отбора с амбиции за класиране в евротурнирите. Единственото попадение реализира Томаш Соучек в 59-ата минута, когато отлично бе намерен от Микаел Антонио. Успехът изкачи "чуковете" пето място, на две точки зад четвъртия Манчестър Юнайтед. "Вълците" записаха втора поредна загуба и са осми.

Капитанът на Уест Хам излезе на терена с фланелка с името и номера на съотборника си Андрий Ярмоленко, който получи подкрепата на клуба поради кризата в родината му Украйна.

И двата отбора стартираха с идея на атакуват. Първата по-добра ситуация бе за гостите, но отборът на Дейвид Мойс започна да създава по-опасните положения. Жозе Са направи отлично спасяване в 19-ата минута, когато Джаръд Боуен се опита да го прехвърли. Малко по-късно удар от фал на Аарън Кресуел мина близо до гредата.

"Чуковете" организираха поредица от атаки, но Уулвс успяваше да се справи. Малко преди почивката страхотен удар на Деклан Райс прати топката в гредата. В самия край на първото полувреме "вълците" можеха да поведат, но ударът на Хуан мина на сантиметри от вратата.

След малко по-спокойно начало на втората част в 59-ата минута Уест Хам поведе. Топката стигна до Антонио в наказателното поле, а взе отлично решение да намери Соучек, който бе малко пред вратата. Чехът успя да отклони кълбото и то се озова в мрежата.

Голът направи играта по-отворена, тъй като Уулвс се изнесе по-напред в търсене на изравняване. Боуен обаче можеше да удвои аванса на домакините, но ударът му бе отразен от Жозе Са. Изстрел на Соучек пък бе неточен. "Вълците" опитаха да натиснат и към края притесниха съперника, но защитата на Уест Хам успяваше да се справи. Чак две минути преди края Фабиански трябваше да прави сериозно спасяване, но той се справи с удар от дистанция на Рубен Невеш.