Пари Сен Жермен обърна Сент Етиен на "Парк де Пренс"

Отборът на Пари Сен Жермен победи с 3:1  Сент Етиен в двубой от 26-ия кръг на френската Лига 1 и увеличи аванса си на върха в класирането. С този успех парижани събраха 62 точки и имат аванс от 16 пред втория Ница и третия Марсилия, които са с по 46.

Гостите поведоха изненадващо чрез  Денис Буанга в 16-ата минута. В края на полувремето Килиан Мбапе върна равенството. Малко след почивката звездата на парижани направи обрата пълен. В 52-ата минута Данило Перейра вкара за 3:1 и оформи крайния резултат.

Треньорът на ПСЖ Маурисио Почетино заложи на схема 4-3-3, като нападателното трио изглеждаше стряскащо за всеки съперник - Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар.

Противно на предварителните очаквания двубоят започна с равностойна игра, като и двата отбора си размениха по едно положение. Така се стигна до 16-ата минута, когато след ужасяваща грешка на Данило Перейра, която не беше покрита от Тило Керер, Денис Буанга успя да открие резултата в полза на гостите.

След получения гол парижани овладяха инициативата и в определен момент притежанието на топката в процентно изражение беше 72:28 в полза на ПСЖ. В 33-ата минута Лионел Меси стреля, но Бернардони спаси. Последваха още няколко добри възможности, преди да се стигне до 42-ата минута, когато след подаване на Меси Килиан Мбапе изравни.

До края на полувремето не се случи нищо интересно. След паузата се стигна до повторение на ситуацията от края на първото полувреме. Меси преодоля трима играчи на Сент Етиен, подаде към Мбапе, който с удар под гредата направи обрата пълен. В 52-ата минута съпротивата на Сент Етиен беше окончателно сломена. Килиан Мбапе центрира с левия крак пред далечната греда, Данило се извиси и с глава вкара за 3:1. Така в рамките на десетина минути парижани наложиха волята си.

Темпото се поуспокои, а двамата треньори извършиха своите смени, като наставникът на Сет Етиен беше доста активен и пусна за няколко минути петима нови играчи. В 79-ата минута Неймар беше изведен на удобна позиция, бразилецът преодоля вратаря и отправи удар, но топката срещна гредата. В 82-ата резервата Адил Аушиш стреля, но Донарума спаси. В 86-ата минута вратарят на гостите Бернардони отрази техничен опит на Меси да се разпише в мача.

В последната минута на редовното време Меси стреля от фаул, но топката мина встрани от вратата. До края още веднъж гредата спаси Сент Етиен от ново попадение и така резултатът се запази.

Пари Сен Жермен - Сент Етиен 3:1

0:1 - Буанга 16
1:1 - Мбапе 42
2:1 - Мбапе 47
3:1 - Перейра 52
Пари Сен Жермен: Донарума, Керер, Маркиньос, Кимпембе, Мендеш, Гей, Перейра, Вайналдум, Меси, Мбапе, Неймар

Сент Етиен: Бернардони, Наде, Мангала, Сако, Колоджейчак, Камара, Юсуф, Гурна-Дуат, Будебуз, Нордин, Буанга.