Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Дунав тръгна с 6:0 в Добрич

Дунав (Русе) разгроми Рилци в Добрич с 6:0 в среща от 14-ия кръг на Североизточната Трета лига. Лидерът в първенството можеше да вкара и още на домакините, които играха цял час с намален състав. В началото имаше равновесие. Русенци натискаха. Веднъж обаче четирима от Рилци излязоха срещу един противник, но не развиха атаката докрай. В 40-ата минута голмайсторът на „драконите“ Йордан Димитров се измъкваше сам срещу вратаря, но Николай Станчев спря топката с ръка и беше отстранен с червен картон. Секунди преди почивката, Кристиан Тасков завърши самостоятелен пробив с гол. Секунди след като двата отбора се появиха на терена за втората част Йордан Димитров удвои, възползвайки се от центриране на Станислав Вълчев. Пак за секунди в средата на полувремето паднаха два гола. Първо в 66-ата влезлия като резерва Мирослав Георгиев стреля неспасяемо от 25 метра. После Преслав Петков беше изведен очи в очи с вратаря и го преодоля. Димитър Тодоров пък центрира в 71-ата минута и Георги Вълчев също се разписа. Десетина минути по-късно съдията отсъди двоен удар – Йордан Димитров бутна топката към Преслав Петков и той я изпрати в мрежата – 0:6.