Леверкузен реагира подобаващо на първата си загуба за 2022-ра

Байер (Леверкузен) се върна към победите, след като надигра с 3:0 Арминия (Билефелд) в двубой от 24-тия кръг на Бундеслигата. Успехът на „аспирините“ ба напълно заслужен. Лукас Аларио (30') и Муса Диаби (57', 81') се разписаха за Байер, който остава на трето място с четири точки аванс пред Хофенхайм. Така тимът на Херардо Сеоане се завърна към победите, след като в миналия кръг допусна първо поражение за 2022 година.

Домакините имаха доста сериозно превъзходство през първата част. Паулиньо имаше три добри възможности само до 20-ата минута, но Ортега се намесваше. В 31-вата минута „аспирините“ най-сетне превзеха вратата на гостите. Паулиньо засече от въздуха центриране на Фримпгонг, след което топката рикошира в ръката му и стигна до Аларио, който отблизо я прати в мрежата. Играчите на Арминия настояваха попадението да бъде отменено заради играта с ръка на бразилеца. Ситуацията бе прегледана от ВАР, но голът бе зачетен.

Арминия бе близо до това да изравни в 38-ата минута, но удар на Кунце премина на сантиметри от дясната греда на Храдецки. Веднага след това Ортега отново се намеси решаващо, след като по болезнен за него начин, след като топката го удари в лицето, спаси удар на Аларио.

Три минути след подновяването на играта Аларио за втори път порази целта, но попадението правилно бе отменено заради засада. В 57-ата Байер все пак стигна до втори гол, след като Диаби направи двойно с Виртц, след което се пребори за топката с двама бранители на Арминия и стреля покрай Ортега, вкарвайки 11-ия си гол през сезон и шести такъв от началото на 2022 година. Девет минути преди Диаби отбеляза второто си попадение днес, след като стигна до топката след изчистване с глава на Рамос, напредна и стреля в далечния ъгъл за крайното 3:0.