Беласица срази Банско

Беласица записа втора поредна победа с 3:0. Момчетата на Николай Николов - Чезето прекъснаха серията от десет поредни мача без загуба на Банско, побеждавайки ги с 3:0 в среща от 21-ия кръг на Югозападна Трета лига. С тези три точки петричани остават на второ място в класирането, на точка зад лидера Балкан (Ботевград)

Двата отбора започнаха мача предпазливо и чакайки грешки на противника, като по-дейният отбор беше Беласица, а гостите от Банско се бяха прибрали в собствената половина, опитвайки се на контраатака да изненадат домакините. Така се стигна до 44-ата минута, когато при една многоходова атака най-съобразителен се оказа Айвън Ангелов, който с премерен удар в долния десен ъгъл на вратаря Димитров откри резултата - 1:0.

Второто полувреме започна така както завърши първото, а именно Беласица владеееше, а Банско разчиташе на контраатака. Разковничето в мача дойде в 60-ата минута, когато Николай Николов замени Марти Таушанов с възстановения Симеон Бояджиев, който пое диригентската палка в средата на терена за Бела, а Вълчанов се премести зад гърба на Патрик Попов.

След направените промени в състава на Бела, положенията пред вратата на Банско следваха едно след друго. При едно такова след отбита от вратаря Димитров топка най-съобразителен се отказа Аспарух Смилков, който с точен удар в направи 2:0. Десет минути по-късно Банско сгреши при изнасянето на една топка. Живко Димитров се оказа на точното място в точното време и успя да направи резултата 3:0. Така Беласица продъжлава победния си ход. В седем мача под ръковоството на Николай Николов, Бела постигна седем победи, шест от които със суха мрежа и допусна само един гол.