Дубълът на Локо се свлече на последното място

Дублиращият тим на Локомотив (Пловдив) загуби от последния в класирането Розова долина с 1:2 и зае мястото на тима от Казанлък в дъното на класирането. През този сезон само последният в класирането изпада в областните групи. Срещата на стадион „Севтополис“ бе първа за пролетния полусезон. Обновеният тим на домакините успя да вземе своето и постигна успех, който ще бъде ценен за тях в битката за оцеляване. М. Лалев и В. Иванов доведоха нещата до 2:0 за Розова долина. „Смърфовете“ намалиха в 75-ата минута, но до края не успяха да стихнат поне до равенството.

В началните минути Петър Андреев и Мартин Иванов можеха да се разпишат за пловдивчани. Домакините поведоха в 35-ата минута чрез Лалев. През втората част “розите” стигнаха и до второ попадение, дело на Иванов. Христо Златински намали в 75-ата минута, а малко след това можеше и да изравни, но топката закачи страничната греда. В последните минути на срещата Пламен Петров излезе сам срещу вратаря на домакините, но стреля право в него.

Локомотив II е последен в класирането 10 точки, а в следващия кръг е домакин на Левски (Карлово).