Байерн се сблъска с неочаквани проблеми срещу последния в Бундеслигата

След две поредни неубедителни срещи Байерн (Мюнхен) отново записа успех - 4:1 над Гройтер Фюрт у дома в мач от Бундеслигата. Съперникът е последен в класирането и очакванията бяха за лека победа на баварците, но нещата не се случиха по този начин.

Шампионите губеха на почивката, после съперникът си вкара автогол, а на всичко отгоре и късметът беше с тях, тъй като гостите удариха две греди при 2:1. Чак в 82-ата минута мюнхенци стигнаха до третото попадение, което ги успокои.

Треньорът на Байерн Юлиан Нагелсман се върна към схема с четирима защитници, загърбвайки офанзивната постройка със само трима, с която тимът се измъчи срещу Бохум и Ред Бул (Залцбург).

Преди мача стана ясно, че Кингсли Коман е с контузия, а в течение на двубоя такава застигна и Корентен Толисо.

През цялото първо полувреме Байерн не успя да пробие отбраната на Гройтер Фюрт, а за капак в 42-ата минута рикошет в тялото на Марсел Забитцер доведе до гол за гостуващия отбор - 0:1.

Първенецът на Бундеслигата изравни само 30 секунди след паузата, като точен беше Роберт Левандовски. Останаха съмнения, че при атаката топката е била напуснала очертанията на терена, но от ВАР потвърдиха, че всичко е бил наред.

Остро центриране в 61-вата минута завърши с автогол на Себастиан Грисбек и Байерн най-накрая поведе.

Последваха обаче две възможности за “детелините”, като и при двете гредите спасиха домакините - след изстрели на Макс Кристиансен (67’) и Марко Майерхьофер (71’).

Феновете на “Алианц Арена” си отдъхнаха с облекчение в 82-вата, когато Левандовски реализира за 3:1. В добавеното време на мача Ерик Максим Чупо-Мотинг вкара за крайното 4:1.