С три корнера ЦСКА - София би Славия в трилър, червени картони и тежка контузия белязаха мача

ЦСКА - София постигна първа победа през пролетния полусезон след успех с 3:2 при гостуването си на Славия в мач от 20-ия кръг на efbet Лига.

"Белите" откриха резултата чрез Йон Бакеро в 55-ата минута. Последваха три попадения на "червените" на Жорди Кайседо (63), Мено Кох (72) и Амос Юга (78). Всечки те паднаха след центрирания от корнер на Кери.

37 Славия - ЦСКА - София

Славия се върна в двубоя след точен изстрел на Ерол Дост в 80-ата минута, но малко по-късно Томбак бе изгонен с втори жълт картон, което предреши изхода на срещата.

В нейния край и Кери се прибра преждевременно в съблекалнята след глупаво изкаран картон за разкарване на топката.

Срещата беше белязана от тежка контузия на Георги Петков, който потегли с линейка към болница след тежък сблъсък с Кайседо десет минути преди края на първата част. Това наложи смятната му с 18-годишния страж от школата на Славия Денислав Жеков.

Наставникът на белите Златомир Загорчич не можеше да разчита на наказаните Вуцов и Виячки, а също така на контузените Нгуена, Стоев и Тасевски.

Треньорът на червените Стойчо Младенов трябваше да се оправя без наказания Жеферсон, чието място бе заето от Мухар. Сред титулярите се завърна и Кох за сметка на Юга.

През първия четвърт час срещата бе равностойна. В 16-ата минута белите получиха добър шанс да обстрелват вратата, селд като Мазику фаулира Добрев около дъгата на големия пеналт. Минчев се нагърби с изпълнението, но шутира в стената.

В 21-ата минута Мухар отправи удар от 22 метра, но той премина високо над вратата.

Първото голово положение отиде на сметката на гостите. Вилдсхут намери Кери по земя в 31-ата минута, ирландецът шутира без забавяне от десетина метра по земя, но на сантиметри покрай дясната греда.

Малко по-късно стражът на Славия Георги Петков падна лошо след сблъсък с Кайседо, което наложи спешното му качване в линейка, която да го закара в болница. Подновяването на играта се забави с близо 7-8 минути, тъй като медицинските лица не успяха да отворят задната врата на возилото.

На мястото на Петков се появи младият вратар от школата на Славия Денислав Жеков.

Инцидентът принуди рефера Драгомир Драганов да даде 11 минути продължение на първата част, в което не се случи нищо интересно.

На полувремето Гарсес влезе на мястото на Вилдсхут.

В 49-ата минута добра атака на Славия завърши с подаване на Соарес към Минчев, който овладя в наказателното поле на гостите  и стреля от 15 метра, но над вратата. Секунди по-късно и Кирилов пробва да реализира, но и той изпрати топката в аут.

В 55-ата минута белите откриха резултата. Кирилов подаде към Соарес по лявото крило, последва центриране на първата греда, където Бакеро изпревари Матей и с глава простреля Бусато.

Червените бързо изравниха чрез Кайседо, който засече с глава центриране от корнер на Кери в 63-ата минута.

Пет минути по-късно Славия получи право да изпълни дузпа след нарушение на Бусато срещу Кирилов. Впоследствие тя бе отменена, тъй като при атаката Добрев, който получи топката преди да се стигне до нарушението срещу Кирилов, бе в засада.

В 72-ата минута ЦСКА - София осъществи пълен обрат с идентично на първото попадение. Кери центрира от корнер и Кох вкара с глава.

Шест минути по-късно червените вкараха трети гол и той отново падна след центриране от ъглов удар на Кери. Първоначално белите изчистиха топката, но тя попадна в Юга, който с мощен диагонален шут вкара в горния десен ъгъл.

Домакините бързо се върнаха в мача след феноменален фалцов удар на Ерол Дост от границата на наказателното поле в 80-ата минута, който намери горния десен ъгъл на Бусато.

В 84-ата минута Томбак остави Славия с 10 човека, тъй като получи втори жълт картон. Защитникът първо пусна топката зад себе си, въпреки че можеше да изчисти с глава, а след това фаулира Кайседо на тъча и заслужено бе изгонен от Драганов.

В 91-ата минута и Кери бе изгонен след нелеп втори жълт картон. Ирландецът го получи за разкарване на топката.

СЛАВИЯ - ЦСКА - СОФИЯ 2:3

1:0 Йон Бакеро 55
1:1 Жорди Кайседо 63
1:2 Мено Кох 72
1:3 Амос Юга 78
2:3 Ерол Дост 80

СЛАВИЯ: 1. Петков, 3. Томбак, 77. Вълчев, 37. Керчев, 4. Соарес, 11. Добрев, 17. Дост, 73. Минчев, 88. Тасев, 7. Бакеро, 10. Кирилов

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 4. Кох, 2. Матей, 18. Мазику, 29. Лам, 24. Мухар, 8. Кери, 10. Йомов, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо