Арсенал се справи с Брентфорд на "Емиратс"

Арсенал надигра с 2:1 като домакин на "Емиратс" Брентфорд в среща от 26-ия кръг на английското първенство. “Топчиите” прекършиха противника си с два гола през второто полувреме, като техни автори бяха младите таланти Емил Смит Роу (’48) и Букайо Сака (’79). В третата минута на добавеното време Кристиан Ньоргор стана автор на гола на утехата за Брентфорд.

През първото полувреме играчите на Микел Артета не успяха да поразят вратата на Брентфорд, като още в началото на мача гол на Александре Лаказет бе отменен заради засада. Минута преди края на първата част пък мениджърът на гостите Томас Франк бе принуден да извърши непредвидена смяна, тъй като Матиас Йенсен се контузи и трябваше да отстъпи мястото си на Виталий Янелт.

Още в началото на второто полувреме обаче “топчиите” успяха да нанесат удар на съперника си. Емил Смит Роу в 48-ата минута направи блестяща индивидуална акция и с техничен удар изпрати топката в мрежата зад стража Давид Рая.

Букайо Сака доближи още повече домакините до победата с гол в 79-ата минута. Младокът получи пас от Томас Партей след контраатака на Арсенал и изигра по брилянтен начин ситуацията, като с безпощаден изстрел с левия крак не остави шансове на Рая, а топката се удари в левия страничен стълб на пазената от испанския страж врата преди да се оплете в мрежата.

В третата минута на добавеното време Кристиан Ньоргор реализира попадение за гостите, но това не промени нищо и Арсенал прибави нови три точки към актива си. Ньоргор порази целта с удар от близка дистанция, като имаше и известна доза късмет, след като гостите изпълниха фал и се получи разбъркване пред вратата на "топчиите".

Арсенал е шести в класирането с 42 точки, но “артилеристите” са изиграли едва 23 мача - по-малко от всички други отбори, намиращи се пред тях в класирането. Брентфорд е 14-и с 24 точки.