Balkan Grand Prix 6

Бдин взе видинското дерби

Бдин се наложи с 3:1 във Видин над едноименния тим на Дреновец в местното дерби от 18-ия кръг на Северозападна Трета лига. Домакините доминираха през първата част. Отличен дебют за бдинци в официален мач за полузащитника Станислав Жеков. Той се разписа в 15-а и 23-ата минута. После другото ново попълнение Андрей Атанасов уцели гредата. Секунди след почивката гостите изпълниха фаул и Боби Симеонов с глава върна интригата – 2:1. В 87-ата минута Атанасов вкара третия гол след като получи топката пред празната врата от влезлия като резерва Александър Веселинов. Накрая Ивайло Иванов и резервата на Дреновец – Пламен Ненов се спречкаха, а рефера ги отстрани с червени картони.