Станислав Шопов се отчете с асистенция за младежите на Хееренвеен

Младежкият национал Станислав Шопов започна отново да намира формата си и направи много силен мач за отбора на Хееренвеен до 21 години. В среща от 13-ия кръг на младежкото първенство на Нидерландия “синьо-белите” приеха АДО Ден Хааг и завършиха 1:1.

Домакините от Хееренвеен откриха резултата в 20-ата минута чрез Зеня Дюрлоо, който получи подаването от Шопов през защитата, елиминира вратаря и прати топката в мрежата. До края на първото полувреме 19-годишният пловдивчанин опита един далечен изстрел, който беше спасен с мъка от вратаря Никиема. Шопов игра до 64-ата минута, когато беше заменен от Флорeйс Куайедфлейгт. Гостите от Ден Хааг обаче имаха шанса да изравнят в 91-ата минута и така отнеха победата на Хееренвеен.

С днешната една точка отборът на Хееренвеен не успя да се отлепи от 8-ото място в своята група 1 на Дивизията до 21 години. Ден Хааг е на 3-а позиция с 21 точки.