Женският национален отбор на България по футбол стигна до равенство с Латвия в контролна среща

Женският национален отбор на България по футбол завърши 1:1 с тима на Латвия в контролна среща от лагера в Анталия. Селекционерът на нашия тим Силвия Радойска заведе отбора без двете най-добри състезателки в момента Евдокия Попадинова (Наполи, Италия) и Симона Петкова (Йънг Бойс, Швейцария).

Латвийките, които са събрани от представителки на шест местни клуба, както и от 12 футболистки от клубове от Русия, Полша, Италия, Гърция, Исландия, Австрия и Швейцария, първи откриха резултата.

Сандра Войтъне откри резултата от дузпа в 24-ата минута за Латвия. През второто полувреме българките вдигнаха оборотите и също получиха дузпа, която беше изпълнена точно от младата Ивана Найденова в 80-ата минута. Следващият мач на българките е на 19-и февруари с Литва, а на 22-и играят и третата си проверка от лагера - срещу Украйна.