Италианци наритаха младоците на Левски при завръщането на Георги Миланов

Отборите на Левски и Царско село завършиха 0:0 в последната проверка за двата състава преди подновяването на сезона в efbet Лига. Станимир Стоилов пусна доста експериментален състав, като почти всички титуляри бяха запазени за мача с Локомотив (Пловдив). Пред малко зрители на стадион “Георги Аспарухов” двата тима не изиграха много хубав мач, в който липсваха головите положения. Веднъж гредата спаси “сините”, които имаха претенции за две дузпи, а при една ситуация Ван дер Каап изби от голлинията. Пълният с италиански футболисти състав на гостите игра доста остро, като на публиката не се понравиха няколко опасни влизания в краката на Миланов, Митков, Галчев и Ван дер Каап.

32 Левски - Царско село

Хубавата новина за “сините” бе, че Георги Миланов се завърна сред титулярите за първи път от 22 ноември, когато се контузи. Той все още не е готов за стартовия състав, но със сигурност е на разположение на Стоилов за мачовете в първенството. Това бе пето равенство за Левски тази зима, като столичани записаха две победи и само една загуба през подготовката.

Наставникът Станимир Стоилов остави почти всички свои титуляри да почиват за мача със "смърфовете" в събота. Единствено Хосе Кордоба, който игра 45 минути, Андриан Краев, който прекара на терена 60 минути, и 16-годишният Асен Митков от евентуалните титуляри стартираха мача. Звездата Георги Миланов пък започна от първата минута за първи път отблизо три месеца.

Под рамката застана 17-годишният Пламен Андреев, който носи и капитанската лента. Патрик-Габриел Галчев, Кордоба, Килилян Ван дер Каап, Кордоба и Иван Горанов бяха в защита. Краев, Радослав Цонев и Митков бяха халфовете, а Димитров и Миланов помагаха на Антоан Стоянов, който водеше атаката.

Италианският треньор на последния в елита Андреа Сасарини заложи на девет чужденци, като единствено капитанът Пламен Крумов и Андрей Йорданов бяха българите.

"Царете" имаха възможност да открият резултата още преди да са изминали 120 секунди. Пламен Андреев напусна позицията си, за да изчисти топката, но не го направи по най-добрия начин, а Пулиезе не успя да порази опразнената врата.

Последваха равностойни минути, в които липсваха опасности пред двете врати. Миланов беше доста активен за домакините, докато имаше физически сили.

В средата на първото полувреме Радослав Цонев намери по чудесен начин Георги Миланов във вратарското поле, който стреля от въздуха, но Ндиае прояви рефлекс и предотврати сигурно попадение.

В 35-ата минута Реди Каса нанесе техничен удар от дистанция към далечния ъгъл, който срещна левия страничен стълб.

Жоро Миланов имаше претенции към рефера Ивайло Ненков за неотсъдена дузпа срещу него за задържане на Жереми Петрис.

През втората част двамата треньори направиха множество смени, като Стоилов заложи на петима юноши. Венцислав Христов пък влезе за противника. Двубоят продължи да бъде равностоен, като чисти положения липсваха. Левски имаше претенции за дузпа при игра с ръка на защитник на Царско село.

Играчите на Сасарини пък влизаха доста грубо, но и създадоха по-добрите възможности. Пламен Андрееев обаче спаси, а веднъж и Ван дер Каап изби с пета от голлинията на своята врата. Това стана в 76-ата минута, а десет по-късно резервата Алесандро Мартела бе изгонен заради втори жълт картон.

В края Фелипе Ронкети пък влезе изключително грубо в краката на Ван дер Каап, с което ядоса и щаба, и публиката на “сините”.

Мачът завърши без голове, като “сините” завършиха подготовката си с пето равенство от осем двубоя през тази зима.

ЛЕВСКИ 0:0 ЦАРСКО СЕЛО

ЛЕВСКИ: 66. Пламен Андреев (К), 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан Ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 4. Иван Горанов, 8. Андриан Краев, 10. Радослав Цонев, 71. Антоан Стоянов, 7. Георги Миланов, 11. Здравко Димитров, 27. Асен Митков

Резерви: 99. Ивайло Неделчев, 32. Марио Дадаков, 31. Слави Чакъров, 2. Стелиън Георгиев, 39. Атанас Килов, 38. Ивайло Марков, 35. Любомир Тодоров, 34. Димитър Андонов, 37. Божидар Костадинов, 36. Васил Георгиев

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Хадим Ндиае, 8. Пламен Крумов (К), 16. Алесандро Копола, 6. Давиде Витурини, 44. Седрик Каломбо, 4. Валентино Пулиезе, 2. Жереми Петрис, 3. Пиер Зебли, 17. Давиде Масела, 93. Реди Каса, 11. Андрей Йорданов

Резерви: 30. Боян Загорски, 1. Иван Дерменджиев, 25. Димитър Щерев, 14. Алесандро Мартела, 13. Николай Николаев, 9. Юсуфа Яфа, 10. Венцислав Христов, 89. Лукас Мартинс, 20. Фелипе Ронкети, 22. Давиде Чиполети, 21. Стефано Палмучи, 98. Мартин Гривнев, 99. Кристиян Николов

Снимки: Владимир Иванов