Хофенхайм вече е само на крачка от зона Шампионска лига след победа над Арминия

Хофенхайм победи гостуващия Арминия (Билефелд) с 2:0, с което прекъсна серията си от три поредни загуби, в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата и с това вече изостава само по голова разлика от зона Шампионска лига. Играчите на Себастиан Хьонес отбелязаха по едно попадение във всяко едно от двете полувремена чрез Бенямин Хюбнер (22’) и Жоржиньо Рутер (51’).

Домакините започнаха пределно мобилизирани и амбицирани да спрат негативната серия от последните двубои. Тяхното превъзходство се материализира в 22-ата минута, когато Хюбнер посрещна отлично с глава едно центриране от фланга на Давид Раум и откри за 1:0. Яни Сера имаше чудесен шанс да възстанови равенството, след като се справи отлично с Флориан Грилич, но само за да види как изстреля му е спасен от Кристоф Баумгартнер. Футболистите на Франк Крамър започнаха по-добре и втората част, но изстрел на Седрик Брюнер се спря в гредата.

Именно от това се възползваха домакините, които се възползваха от пространството, което бе оставено на Мунас Дабур, който центрира към непокрития Рютер и той удвои преднината на своя тим. Тази победа остави Хохенхайм на пето място в класирането с 34 точки, но само със седем попадения по-лоша голова разлика от четвъртия РБ (Лайпциг). Арминия е на 15-о място в първенството, точно над чертата, с 22 точки, колкото има и Аугсбург.