Нюкасъл се изкачи над чертата след трета поредна победа, Вила на Джерард започва да "потъва"

Нюкасъл продължава да гледа все по-уверено към спасението, след като днес постигна трета поредна победа и надделя с минималното 1:0 над гостуващия Астън Вила в мач от 25-ия кръг на Премиър лийг. Единственото и победно попадение бе дело на Киърън Трипиър в 35-ата минута от пряк свободен удар.

Първият половин час от двубоя премина най-вече под диктовката на Нюкасъл, които бяха много по-активни и създаваха повечето интересни ситуации в двубоя. Това даде ефект в 30-ата минута, когато новото попълнение Калъм Чеймбърс повали Джоузеф Уилок на границата на наказателното поле. Реферът Крейг Поулсън първоначално отсъди дузпа, но след преглед с ВАР промени решението си само на фал. Това обаче не попречи на Киърън Трипиър, който изпълни великолепно прекия свободен удар и даде пренина на своя тим.

През второто полувреме футболистите на Стивън Джерард вдигнаха видимо оборотите в сравнение с първата част и създадоха доста повече напрежение пред Мартин Дубравка. Бримингмаци успяха да изравнят в 61-ата минута чрез Оли Уоткинс, но след консултация с ВАР попадението бе отменено поради засада.

С тази победа Нюкасъл се изкачи над чертата и вече заема 17-ото място в класирането с 21 точки. Астън Вила е на 11-о с 27, макар че има само една победа в последните си 5 срещи.