Лудогорец помете Арда за едно полувреме

Шампионът Лудогорец започна по силен начин официалните мачове на 2022 година. В отложен мач от четвъртия кръг на efbet Лига “орлите” победиха с 4:0 Арда. Разградчани стигнаха до успеха с попадения през първата част. Пиерос Сотириу, Каули, Алекс Сантана и Шоу зарадваха Анте Шимунджа в официалния му дебют начело на Лудогорец. Арда от своя страна бе напълно безпомощен срещу съперника и по никакъв начин не успя да се противопостави на лидера в класирането.

Резултатът бе открит от гостите в осмата минута на мача. Шакил Пинас центрира остро към Пиерос Сотириу, който с глава засече във вратата за 1:0 в полза на "орлите".

В 12-ата минута преднината на Лудогорец вече беше два гола. Грешка в защитата на Арда позволи на гостите да комбинират в наказателното поле и в крайна сметка от границата Каули разстреля Християн Василиев.

Десетина минути по-късно авансът на разградчани вече беше три попадения. Центриране от статично положение и топката стигна до Алекс Сантана, който успя да стреля, за да прокара кълбото под плонжа на Василев.

В края на полувремето падна и четвъртият гол във вратата на Арда. Центриране от корнер на Кирил Десподов и Шоу засече кълбото, което след като се удари в гредата влезе отново в мрежата на Василев.

35 Арда - Лудогорец

В 57-ата минута дойде и пети гол за Лудогорец. Сотириу довкара избита от вратаря топка след удар на Десподов, но кипърецът се оказа в положение на засада. Ситуацията бе гледана от ВАР и потвърди решението на арбитрите.

До края на мача темпото доста поспадна, като Лудогорец реши да поспести сили, след като крайният изход от мача рано-рано се изясни. Домакините пък така и не успяха поне да стигнат до попадение, като най-близо до гол бе Тонислав Йорданов в последната минута на срещата, но ударът му с глава мина покрай вратата.

Така Лудогорец увеличи поне временно преднината си на върха на пет точки. “Орлите” са с 45 точки, докато преследвачът ЦСКА - София е с 40, но по-късно днес “червените” гостуват на Локомотив (София) и могат отново да скъсят дистанцията. Арда от своя страна е на девета позиция с 22 точки.

АРДА 0:4 ЛУДОГОРЕЦ
0:1 Сотириу (8)
0:2 Каули (12)
0:3 Сантана (23)