Сензационно! Бохум съсипа Байерн за едно полувреме

Бохум нанесе сензационно поражение с 4:2 на Байерн (Мюнхен) в мач от 23-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Пет от головете в мача бяха отбелязани през първото полувреме, в което баварците на Юлиан Нагелсман просто не знаеха къде се намират. Роберт Левандовски реализира двете попадения за гостите, съответно в 9-ата и 74-ата минути. За Бохум точни бяха Кристофър Антуи-Аджей в 14-ата минута, Юрген Локадия в 38-ата от дузпа, Кристиан Гамбоа в 40-ата и Герит Хофман в 44-ата минута.

Байерн продължава да е на върха в класирането с 52 точки, като има 9 точки аванс пред втория Борусия (Дортмунд). Борусия е и с мач по-малко към момента. Бохум пък е 11-и с 28 точки.

Наставникът на баварците Юлиан Нагелсман не можеше да разчита на възстановяващия се от контузия вратар Мануел Нойер. Свен Улрайк бе стражът на мюнхенци днес и въпреки резултата, едва ли точно той бе най-големият виновник за тази неочаквана загуба.

Бохум започна много активно и уверено мача, като още от самото начало на двубоя създаде проблеми на Свен Улрайх. Първият гол в мача обаче бе в полза на баварците. Още в 9-ата минута гостите организираха атака, при която имаше центриране към Кингсли Коман, а той много добре подаде с глава към Роберт Левандовски. Полският нападател изигра отлично ситуацията и от близко разстояние успя между бранителите на Бохум да насочи топката във вратата на Михаел Есер.

Въпреки този летящ старт, първото полувреме се превърна в истински кошмар за мюнхенци. Още в 14-ата минута домакините съумяха да изравнят резултата. Кристофър Антуи-Аджей получи пас отляво от Герит Хофман на дъгата на наказателното поле, изигра брилнятно ситуацията и с шут в долния лесен ъгъл на Улрайх порази целта.

Това беше само началото на кошмара за тима на Юлиан Нагелсман. В 38-ата минута Юрген Локадия бе точен за 2:1 от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Дайо Упамекано след центриране.

В заключителните минути на първата част играчите на Бохум превърнаха Свен Улрайх в "жива мишена". В 40-ата минута костариканецът Кристиан Гамбоа с фантастичен изстрел от далечно разстояние опъна мрежата зад безпомощния Улрайх, но и това не бе всичко. В 44-ата минута Герит Хофман направи резултата с 4:1 с безпощаден изстрел от ъгъла на наказателното поле и нещата вече изглеждаха стряскащи за гостите.

Втората част започна ужасяващо за Байерн. От началото на второто полувреме в игра за шампионите се включи Корентен Толисо на мястото на Упамекано. В първите секунди на второто полувреме Улрайх направи важно спасяване след несъобразителна игра на футболист в бял екип. В следващите няколко минути топката на два пъти попадаше във вратата на Байерн, но и в двата случая головете бяха отменени заради засада. Гостите изглеждаха в шок, но все пак бързо стигнаха до голово положение. Левандовски се озова очи в очи с Есер, преодоля го, но си затвори твърде много ъгъла и ударът му бе спрян на голлинията от притичал играч в синьо.

Лева все пак вкара гол за 2:4, като това се случи в 74-ата минута. След центриране от фал отбраната на домакините допусна топката да достигне до Левандовски и полякът с прецизен изстрел я изпрати ввъв вратата. До края на двубоя гостите търсеха активно нови попадения, но без успех, а в 86-ата минута Левандовски бе много близо до хеттрик. Той стреля от фал, но гредата спаси Бохум в тази ситуация. В крайна сметка резултатът остана непроменен и Бохум записа паметна победа, а баварците ще трябва да се замислят върху представянето си, особено в защита.