Берое с изненадваща загуба от Янтра преди подновяването на шампионата

Берое загуби с 0:1 от Янтра (Габрово) в контролна среща, играна в Стара Загора. Това бе последна проверка за "зелено-белите" преди подновяване на шампионата следващата седмица. Единственото попадение бе дело на Тони Иванов и падна през втората част.

Още във втората минута Берое имаше шанс да отбележи. Фал намери Камара на стрелкова позиция, но ударът на последния мина на сантиметри от гредата.
В ответната атака Иван Петков бе изведен в наказателното поле, но стреля покрай вратата.

Алиун Фал отправи удар от границата на пеналта в 16-ата минута, но Цинцарски спаси. Пет минути след това Мечев центрира от корнер, а Камара овладя в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но не намери целта.

Малко преди да измине половин час игра Мечев центрира от пряк свободен удар, Фал свали топката с глава за Динков, който отправи удар от въздуха, но Цинцарски отново успя да спаси.
Три минути след това Фал стреля с глава след центриране на Камара, но топката мина над вратата.

Към края на първата част Камара шутира от границата на наказателното поле, но Цинцарски не бе затруднен.

В 48-ата минута Митев проби по фланга и намери Лебон, който отклони топката с едно докосване, но стража на гостите се намеси.
Минута след това Пенчев центрира в пеналта от пряк свободен удар, а Битон отправи удар от втора греда, но топката срещна тялото на бранител.

В 61-ата минута Митев изведе Пенчев, който стреля от дъгата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от десния страничен стълб. 7 по-късно отново Пенчев шутира от пряк свободен удар, но и този път топката мина близо до гредата.

Единственото попадение падна четвърт час преди края на редовното време, когато се получи сериозно разбъркванепред наказателното поле на Берое и в крайна сметка Ивайло Иванов успя да изведе Тони Иванов сам срещу Гошев и играчът на Янтра не сбърка от близка достанция – 0:1.

Снимки: beroe.bg