Евро 2024: Испания - Грузия 2:1

Зрелищно реми между Ботев (Пловдив) и Марица, Балтанов се завърна пред "жълто-черните" фенове

Ботев (Пловдив) и Марица завършиха наравно 2:2 в контрола, която беше последна за двата тима преди подновяването на efbet Лига и Втора лига.
Джеймс Ето’о даде преднина на "канарчетата" с далечен удар в 18-ата минута. Мариян Тонев (53) изравни от дузпа през второто полувреме, но малко след това Дилан Мертенс (56) отново изведе своя отбор напред в резултата. Валери Домовчийски оформи крайния резултат в 71-ата минута.

26 Ботев (Пловдив) - Марица

Двубоят на комплекс "Ботев 1912" бе излъчен пряко по Sportal TV и Sportal.bg. Преди тази проверка Ботев се наложи категорично над Царско село (5:0) и Септември (5:1) след завръщането си от лагера в Дубай.

Любимецът на феновете Лъчезар Балтанов се завърна в игра пред публика, като се появи на терена през втората част.

"Канарчетата" подновяват шампионата с гостуване на Арда в Кърджали, докато Марица ще срещне Струмска слава в Радомир.

Първата по-интересна ситуация в мача се откри пред домакините. Мертенс се оказа на точното място в наказателното поле след центриране от фал, но изстрелът на халфа бе твърде слаб и не затрудни стража на Марица.

В 18-ата минута Ботев излезе напред в резултата. Джеймс Ето'о стреля от далечно разстояние, а Илия Николов не се намеси по най-добрия начин и допусна лек гол.

Малко след това Па Конате имаше добра възможност да удвои, но този път вратарят на "пиратите" се отчете с добро спасяване.

Мариян Тонев отбеляза красиво попадение в 36-ата минута, с което дори си заслужи аплодисменти от "жълто-черните" привърженици. Страничният съдия обаче сигнализира за засада и голът бе отменен.

Гостите започнаха по-активно след почивката, като още в 50-ата минута Станислав Маламов стреля от въздуха в пеналтерията на "канарчетата", но Аргилашки внимаваше и се намеси.

В 53-ата минута "пиратите" получиха възможност да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Мариян Тонев.

Радостта на Марица обаче бе кратка, след като само 180 секунди по-късно Дилан Мертенс отново изведе своя тим напред в резултата с плътен удар от границата на наказателното поле.

Малко преди да измине час игра Николай Минков бе изведен очи в очи с противниковия страж, но офанзивният футболист не успя да го преодолее.

В 71-ата минута футболистите на Марица организираха светкавична контраатака, при която Домовчийски се оказа на върха на нападението и възстанови паритета.

В заключителните минути на срещата Ботев беше близо до победно попадение, но играч в жълто-черно не успя да нанесе добър удар и в крайна сметка се стигна само до корнер.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:2 МАРИЦА

1:0 Ето'о (18)
1:1 Тонев (53) дузпа
2:1 Мертенс (56)
2:2 Домовчийски (71)

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Аргилашки, 3. Конате, 4. Генев (К), 6. Мертенс, 10. Току, 15. Ето’о, 17. Минков, 18. Супрайен, 22. Рабей, 25. Работов, 28. Филипов

МАРИЦА: 86. Николов, 66. Лазов, 19. Газиев, 24. Грънчов, 7. Вешев, 29. Ангелов, 8. Праматаров, 9. Атанасов, 21. Маламов, 17. Домовчийски, 87. Тонев

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!