Втора поредна победа за Гълъбов в Израел

Пламен Гълъбов изигра втори пореден добър мач с екипа на новия си отбор Макаби (Нетаня). Бившият защитник на ЦСКА - София беше титуляр при успеха с 2:0 срещу Апоел (Йерусалим). Преди седмица той записа пълни 90 минути и срещу Апоел (Беер Шева), а тимът му отново спечели и не допусна гол.

Срещу гостите от Йерусалим Макаби имаше ярко изразено надмощие, но поведе чак в края на първото полувреме, когато сърбинът Игор Златанович се разписа от дузпа. Малко след началото на втората част гол на гостите беше отменен за засада, а в добавеното време отново Златанович сложи точка на спора.

В класирането Макаби (Нетаня) вече е на шесто място с 32 точки. Апоел (Хадера) с Ивайло Марков направи 1:1 като гост на Апоел (Ноф Хагалил) и заема петата позиция с актив от 33 точки. Начело е Макаби (Хайфа) с аванс от две точки пред Апоел (Беер Шева) и мач по-малко.