Геният на Влахович и доза късмет класираха Ювентус на 1/2-финала за Купата на Италия

Ювентус е последният 1/2-финалист в турнира за Купата на Италия. Настоящият носител на трофея постигна доста изстрадана победа с 2:1 над Сасуоло в сблъсъка между двата тима от 1/4-финалите. Пауло Дибала изведе торинци напред още в 3-ата минута, но Хамед Траоре изравни в 24-ата. Домакините стигнаха до успеха едва в 88-ата минута, когато след страхотен пробив на Душан Влахович Руан си отбеляза автогол. Всъщност обаче "бианконерите" можеха много по-рано да си гарантират победата, ако не бяха няколко греди и поредица от невероятни спасявания на вратаря Джанлука Пеголо. Все пак логичното се случи в края и торинци продължават защитата на трофея си.

Масимилиано Алегри бе избрал отново да заложи на Душан Влахович на върха на атаката, но този път схемата на игра е променена на 4-2-3-1, като сърбинът бе подкрепян в предни позиции от Пауло Дибала, Уестън Маккени и Хуан Куадрадо. Двойката в средата на терена бе Артур и Денис Закария.

Алесио Диониси пък заложи на Джанлука Скамака като изнесен нападател и Доменико Берарди, Хамед Траоре и Джакомо Распадори зад гърба му. Абдулрахман Харуи и Максим Лопес бяха двойката опорни полузащитници.

Ювентус откри резултата още в 3-ата минута. Алекс Сандро центрира отляво, ударът на Уестън Маккени бе блокиран, но топката попадна в Пауло Дибала, който при добавката бе точен за 1:0.

Сасуоло отговори с добър шанс пред Беради, който се озова в близост до вратата и отправи удар, но Де Лихт със самоотвежена намеса блокира изстрела на крилото.

В 13-ата минута Леонардо Бонучи сбърка при изнасянето на топката и я подари на Берарди пред наказателното поле, той веднага отправи мощен шут и Матия Перин за пръв път трябваше да прави важно спасяване.

В 16-ата минута стражът за втори път бе поставен под напрежение след страхотен изстрел на Кирякопулос, но Перин и този път внимаваше и успя да избие.

Минута по-късно и Траоре обстрелва вратата на домакините, но неговият удар не изглеждаше толкова притеснителен за Перин, който лесно улови.

По-добрата игра на гостите доведе и до изравняване на резултата. В 24-ата минута Хамед Траоре получи в наказателното поле, освободи си пространство и с красив диагонален изстрел не остави шансове на Перин за 1:1.

В 30-ата минута отново Кирякопулос шутира от дистанция и за пореден път Перин трябваше да внимава и да укроти топката в ръцете си.

Юве постепенно се окопити и в 35-ата минута стигна до страхотна възможност. Алекс Сандро центрира отляво и Уестън Маккени стреля с глава, но Пеголо успя да спаси.

В 37-ата минута последва нов шанс за домакините. Бонучи прати топката към Влахович, който надбяга прекия си пазач и успя да отправи удар, който бе спасен от вратаря.

След това в 41-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на гостите и Алекс Сандро отправи шут отблизо, но Пеголо внимаваше и спаси.

Второто полувреме започна с шанс за гостите. Кирякопулос центрира отляво за Скамака, който от добра позиция стреля с глава над вратата.

В 50-ата минута Юве отговори с шанс пред Де Лихт, който бе намерен с центриране пред вратата на съперника, но с глава не успя да отправи точен изстрел.

Много бързо обаче събитията отново се пренесоха пред вратата на Перин и отново Скамака стреля с глава, но пак неточно.

В 55-ата минута Юве организира хубава атака, топката стигна до Маккени в наказателното поле, той отправи хубав изстрел, който се отби от гредата.

След това на два пъти играчи на домакините се оказваха в добри позиции, но и в двата случая имаше засади на Де Лихт и Влахович, а всъщност и двамата не успяха да се разпишат.

В 63-ата минута Влахович бе изведен в наказателното поле и веднага стреля в близкия ъгъл, но Пеголо бе заел добра позиция и спаси.

Последва възможност за гостите и Распадори стреля от дистанция в 66-ата минута, но право в ръцете на Перин.

В 73-ата минута и късметът обърна гръб на домакините. Първо изстрел с глава на Маккени бе спасен от вратаря, а при последвалото разбъркване първо Де Лихт, а след това и Бонучи нацелиха гредите отблизо.

В 76-ата минута последва нова възможност за торинци. Мората бе изведен зад защитата и опита да копне топката над плонжа на вратаря, но Пеголо показа съобразителност и протегна ръка, за да блокира изстрела на испанеца.

В 82-ата минута Пеголо направи ново блестящо спасяване след изстрел с глава на Адриен Рабио.

В 87-ата минута Де Лихт се включи в предни позиции и стреля по земя, но Пеголо отнво бе непробиваем и отрази и този удар.

Натискът на Ювентус все пак даде резултат. В 88-ата минута Влахович получи пас на лявото крило, финтира защитник и нахлу в наказателното поле, след което стреля и след рикошет в ръката на защитник топката излъга вратаря Пеголо и се оплете в мрежата за 2:1.

В добавеното време Скамака опита далечен изстрел, който обаче не се получи и не доведе до гол.

В крайна сметка Ювентус заслужено продължава към 1/2-финалите в турнира, където ще има за съперник състава на Фиорентина, който по-рано днес елиминира Аталанта след победа с 3:2.