Септември (Сф) удари Спортист, титуляр на "шоколадите" с тежка контузия

Спортист Своге загуби с 2:3 контролата срещу Септември София, която се игра в столицата. Домакините от Септември поведоха с 3:0, но Спортист успя да върне два гола до края на мача. Лошата новина за "шоколадите" е тежката контузия, която получи Стивън Славков, който нарани сериозно рамото си и беше откаран в болница.

Момчетата на Борислав Кьосев започнаха силно мача и пропуснаха две чисти голови положения през първото полувреме, но Септември вкара гол в 43-ата минута. Тогава Атанас Кабов подаде на Симеон Александров, който вкара на празна врата. В началото на втората част Александров вкара и втори гол, а самият Кабов реализира третото попадение в 53-ата минута на двубоя.

В 72-ата минута Димитър Атанасов намали. Новото попълнение на Спортист бе най-съобразителен в наказателното поле след изпълнение на пряк свободен удар от Илия Русинов. Стражът на Септември изби топката и Атанасов реализира. Крилото вкара и втори гол в 88-ата минута. Той отбеляза красиво попадение с удар извън наказателното поле.

Следващата проверка на Спортист ще бъде в събота от 13:00 часа срещу Витоша Бистрица на стадиона край летище "София".