Спас Делев блести с два гола за Лудогорец при разгром над Спартак (Варна)

Отборът на Лудогорец записа втори пореден успех в контролите по време на зимната подготовка. "Орлите" разгромиха Спартак (Варна) с 4:0 в първата си проверка, след като тимът се прибра от Турция.

Над всички за "орлите" днес бе едно от новите попълнения Спас Делев. Той отбеляза първите две попадения в двубоя, съответно в четвъртата и 23-ата минута.
Каули Оливейра (34) също се разписа през първото полувреме, а Кирил Десподов (67) оформи крайния резултат след почивката.

Своя неофициален дебют за разградчани направи хърватският вратар Симон Слуга, който замени Серджио Падт на почивката.

Мачът започна отлично за домакините, които откриха резултата още в четвъртата минута. Игор Пластун пусна дълъг извеждащ пас към Спас Делев, който се озова очи в очи с противниковия страж. Нападателят не срещна трудности и хладнокръвно прати топката в мрежата на Християн Славов.

"Орлите" продължаваха да бъдат по-активни, но удари на Доминик Янков и Ихинио Марин не бяха увенчани с успех.
В 23-ата минута две от новите попълнения на Лудогорец взаимодействаха помежду си за втория гол. Рик Джонатан центрира към Спас Делев, който от въздуха не остави шансове за намеса на вратаря на "соколите".

Малко след това разградчани бяха близо до трето попадение. Доминик Янков изведе Рик Джонатан на отлична стрелкова позиция, но Славов прояви добър рефлекс и се намеси.

В 34-ата минута Каули Оливейра бе оставен непокрит в наказателното поле и от въздуха матира стража на Спартак за трети път.

В игра след почивката се появи и най-новото попълнение на Лудогорец - Симон Слуга, който замени Серджио Падт под рамката.
През второто полувреме темпото на игра спадна, а появилият се от резервната скамейка Кирил Десподов също записа името си сред голмайсторите.

Бързоногото крило на разградчани направи страхотен индивидуален пробив отляво, след което залъга няколко противникови играчи в наказателното поле и прати топката във вратата на "соколите".

До края на срещата футболистите на Васил Петров потърсиха почетно попадение, но Слуга се отчете с няколко добри спасявания.

ЛУДОГОРЕЦ 4:0 СПАРТАК (ВАРНА)

1:0 Спас Делев (4)
2:0 Спас Делев (23)
3:0 Каули Оливейра (34)
4:0 Кирил Десподов (67)

Стартови състави:

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 24. Вердон, 30. Пластун, 21. Карничник, 51. Будинов, 7. Сантана, 64. Янков, 95. Оливейра, 9. Марин, 73. Джонатан, 90. Делев

СПАРТАК (ВАРНА): 12. Славов, 2. Боев, 13. Исуф, 23. Минчев, 4. Патев, 17. Илиев, 10. Андреев, 14. Любомиров, 9. Мехмед, 11. Митев, 27. Колев