ЦСКА - София разгроми 9 от новите "царе"

ЦСКА - София надигра с 3:0 Царско село в генералната си репетиция преди старта на пролетния полусезон.

Юрген Матей откри резултата в 24-ата минута, а в 82-ата и 91-ата минута Жорди Кайседо вкара още две попадения.

Головете на еквадореца паднаха, когато гостите бяха на терена с 9 човека, след като реферът Волен Чинков изгони двама техни футболисти. Червените пък завършиха с 10 състезатели, тъй като при първия червен картон на "царете" получи контузия и бе откаран с линейка в болница.

18 ЦСКА - София - Царско село

Преди контролата ЦСКА - София представи отбора за пролетния поулсезон. Новите попълнения са две - Браян Морено и Маурисио Гарсес.

Домакините можеха да открият резултата още в 3-ата минута, когато Лам изпревари Ндиае след центриране от корнер и стреля с глава, но не уцели празната врата. Само 120 секунди по-късно Вилдсхут проби отдясно и върна отлично за Кери, който стреля от 13-14 метра, но Ндиае спаси.

В 13-ата минута Кери завърши с удар контраатака, подета от Вилдсхут, но Ндиае отново спаси. Три минути по-късно най-дейният футболист на терена до този момент - Вилдсхут, бе изведен сам срещу вратаря и стреля, но Ндиае улови.

ЦСКА - София материализира превъзходството си в 24-ата минута. Тогава Кери центрира от корнер на първата греда, където Матей засече с глава за 1:0.

Треньорите на двата отбора извършиха множество смени на почивката.

Втората част започна с натиск на Царско село, който обаче не доведе до нещо по-опасно пред вратата на червените. В 58-ата минута пред Каломбо се откри добра възможност да шутира от границата на наказателното поле. Полузащитникът го направи, но високо над напречната греда.

Към средата на полувремето Вион напусна терена със съмнение за тежка травма след единоборство със съперников състезател, а играчът на Царско село получи директен червен картон. Французинът се качи на линейка и замина да му направят преглед в софийска болница.

Двата отбора не вкараха нови футболисти и продължиха проверката с по 10 човека.

В 72-ата минута Кох бе близо да се разпише, когато засече центриране от корнер на Чорбаджийски, но Ндиае плонжира и изби в нов ъглов удар.

В 80-ата минута реферът Чинков изгони втори футболист на Царско село. Този път терена напусна Локарели след фаул в центъра на терена, за което получи втори жълт картон.

Гостите продължиха срещата с 9 човека и допуснаха втори гол в 82-ата минута, когато Кайседо се разписа с шут от границата на пеналта, който попадна в долния ляв ъгъл на вратата.

В 91-ата минута Кайседо стреля с глава след центриране отляво, вратарят на Царско село не се намеси добре, не успя да улови топката, която не бе трудна и тя попадна в мрежата му за трети път.

ЦСКА - СОФИЯ - ЦАРСКО СЕЛО 3:0

1:0 Юрген Матей 24
2:0 Жорди Кайседо 82
3:0 Жорди Кайседо 91

Стартови състави:

ЦСКА - София: 1. Бусато, 2. Матей, 29. Лам, 19. Турицов, 18. Мазику, 3. Жеферсон, 21. Юга, 8. Кери, 10. Йомов, 30. Вилдсхуд, 9, Кайседо

Царско село: 1. Ндиае, 3. Кавдански, 44. Николаев, 6. Лукарели, 2. Виторини, 8. Зебли, 93. Пулиезе, 22. Каломбо, 7. Мартинс, 11. Масела, 10. Христов

Снимки: Владимир Иванов