Домакинска загуба за отбора на Вутов

Антонио Вутов не игра за Мезьокьовешд-Жори, а отборът му загуби с 1:2 от Академия Пушкаш втория си мач след подновяването на сезона в унгарската ОТП Банк Лига. И двата гола за гостите вкара Александру Балуца. Румънецът откри резултата в 14-ата минута, а в 64-ата удвои аванса на Академия Пушкаш. За Мезьокьовешд-Жори се разписа Марин Юрина в 68-ата минута.

В класирането тимът на Вутов е на 7-о място с 23 точки. Начело пък излезе именно Академия Пушкаш с 40 точки. Бившият отбор на Камен Хаджиев се възползва от грешната стъпка на шампиона Ференцварош, който беше разгромен с 0:3 у дома от Пакш. Мартин Адам, Балинт Сабо и Жолт Харасти вкараха головете за гостите. Те са пети в класирането с 27 точки, а Ференцварош е втори с 38, колкото има и Кишварда на Янис Карабельов.

Снимка: pfla.hu